Dikkat Genç Sosyal Bilimciler Ödülünün başvuru süresi uzatılmıştır

GENÇ SOSYAL BİLİMCİLER ÖDÜLÜ

Türk Sosyal Bilimler Derneği, sosyal bilimler alanındaki çalışmaları canlandırmak ve sosyal bilim disiplinleri arasındaki iletişimi özendirmek amacıyla herhangi bir üniversite ya da yüksekokul bitirmiş, 1 Ocak 1982 ve sonrası doğumluların eserlerinin üç ayrı kategoride değerlendirilmesi ve ödül verilmesi öngörülmektedir.

Ödül için başvuran genç sosyal bilimcilerin çalışmaları bilim jürileri tarafından değerlendirilecek; ödül alan çalışmalar 2017 yılındaki 15. Ulusal Sosyal Bilimler Kongresi’nde yapılacak özel bir oturumda kamuoyuna duyurulacak ve bu çalışmaların sosyal bilim çevreleriyle paylaşımı sağlanacaktır.

ÖDÜL KATEGORİLERİ ve Katılım Koşulları

A) DOKTORA TEZLERİ

Sosyal bilimlerin herhangi bir alanında doktora derecesine sahip olanların basılmış veya basılmamış, Türkçe veya yabancı dillerde (İngilizce, Fransızca ya da Almanca) hazırlanmış doktora tezleri.

B) YÜKSEK LİSANS TEZLERİ

Sosyal bilimlerin herhangi bir alanında yüksek lisans derecesine sahip olanların basılmış veya basılmamış,  Türkçe veya yabancı dillerde (İngilizce, Fransızca ya da Almanca) hazırlanmış yüksek lisans tezleri.

C) DİĞER

Sosyal bilimlerin herhangi bir alanında, yayımlanmış ya da yayımlanmamış, kişisel veya ortak yazılmış Türkçe makale ya da kitaplar. Bu kategoride, disiplinler arası ortak çalışmalar ile yabancı dillerde yazılmış yüksek lisans ve doktora tezlerinden üretilmiş Türkçe makalelere öncelik verilecektir. Doktora ve Yüksek Lisans tezlerine dayalı yayınlanmış kitaplar yukarıdaki a) ve b) kategorilerinde değerlendirilecektir.

Adaylar, birden fazla kategoride başvuru yapamazlar. Başvurusu yapılan çalışmaların,  başka bir yarışmada ödüllendirilmemiş olması gerekmektedir.

KONU

Genç Sosyal Bilimciler Ödülü’nün konusu, en geniş anlamda sosyal bilimleri içermektedir. Çalışmalar sosyal bilimlerin ana disiplinlerinden olabileceği gibi, alt disiplinlerde ya da disiplinler arası nitelikte de olabilir.

BAŞVURU VE SÜRE

Çalışmaların (2 kopya), özgeçmiş(ler)le birlikte en geç 30 NİSAN 2017 tarihine kadar sadece PTT kargo ile Türk Sosyal Bilimler Derneği,

Aziziye Mahallesi, Hoşdere Caddesi,

Hava Sokak 25/1, 06540 Çankaya / Ankara adresine ulaşmış veya elden teslim edilmiş olmalıdır. Başvurularda takma ad kullanılmaması gerekmektedir.

SEÇİCİ KURUL

Yönetim Kurulumuz tarafından belirlenecek Seçici Kurul, başvuruları konularına ve niteliklerine göre ayırıp jüriler oluşturacak ve son değerlendirmeyi yapacaktır.

SONUÇLAR

Ödül sonuçları 15. Ulusal Sosyal Bilimler Kongresi’nin yapılacağı sonbahar döneminde ilan edilecektir.

 TÜRK SOSYAL BİLİMLER DERNEĞİ

Aziziye Mahallesi, Hoşdere Caddesi, Hava Sokak 25/1 06540 Çankaya, ANKARA

Tel: (0312) 441 45 24        Cep: 0534 389 95 64      e-posta: tsbd@tsbd.org.tr   Web: www.tsbd.org.tr         

Dikkat Genç Sosyal Bilimciler Ödülünün başvuru süresi uzatılmıştır” için 2 yorum

    1. Sayın Hulki Cevizoğlu,

      İlginiz için teşekkür ederiz, sadece genç araştırmacıları teşvik etmek için ödülümüz var, başka bir sosyal bilimler yayın ödülümüz bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir