15. SOSYAL BİLİMLER KONGRESİ İKİNCİ DUYURUSU

  1. SOSYAL BİLİMLER KONGRESİ İKİNCİ DUYURUSU

27 Ocak 2017 tarihli duyurumuzda, 15. Sosyal Bilimler Kongresi’nin 29 Kasım-1 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleştirileceğini ve bildiri özetini göndererek başvurmak için son tarihin 2 Haziran olduğunu bildirmiştik.

Yönetim Kurulumuz mevcut koşulları değerlendirerek ikinci bir duyuru yapmaya ve bildiri özeti kabul edilenlerden -bazı istisnalarla- dayanışma payı istemeye karar vermiştir.

Bu kararımızın gerekçesi, bu yıl kamu  ya da özel sektör kuruluşlarından Kongremize maddi destek sağlanmasının 14. Kongre’deki olumsuz  koşullarla karşılaştırıldığında daha da zorlaştığını düşünüyor olmamızdır.

Kongre için alınacak dayanışma paylarından Kongre giderlerini aşacak bölüm, çalışmalarında desteğe gereksinimi olan genç sosyal bilimcilere ulaştırılacaktır. Dolayısıyla,  dayanışma payları hem Kongre’nin finansmanına hem de genç akademisyenlerle dayanışmaya ayrılmış olacaktır. Üniversitelerden tasfiye edilen meslektaşlarımız ile TSBD üyelik aidatını ödeyen üyelerimiz bu dayanışma payından muaf tutulacaklardır.

Dayanışma paylarının lisans üstü öğrenciler ile araştırma görevlileri için 50 TL, öğretim üyeleri ve öğretim görevlileri için ise 100 TL olması kararlaştırılmıştır. Bu tutarların üzerinde dayanışma payı ödemenin veya muaf tutulmasına karşın katkı yapmak istemenin yolu da kuşkusuz açıktır.

***

2017 yılı Derneğimizin 50. kuruluş yılıdır. 50. Yılımızın coşkusuyla gerçekleştireceğimiz Kongremize her zamanki gibi yoğun ilginizi bekler, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

 

TSBD Yönetim Kurulu

21 MART 2017

İş Bankası Başkent Şubesi

Türk Sosyal Bilimler Derneği

TR64000640000010004601

 

 

15. SOSYAL BİLİMLER KONGRESİ İKİNCİ DUYURUSU” için 2 yorum

  1. Merhabalar. Katılım ücreti bildiri özeti gönderirken mi yatırılacak daha sonra mı?

    Teşekkür ederim.

    1. Sayın Yazar, Bildirinizin kabul onayını aldıktan sonra tam metin esnasında katılım ücreti yatırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir